Prawica a Owsiak

Prawica zaczęła ostry atak na Jurka Owsiaka. W Wyborczej podano kilka przykładów obelg i kalumnii prawicowych publicystów. Co mnie jednak zszokowało to informacja, że Caritas otrzymuje dotację z budżetu. Cytując za gazetą:

Zajrzyjmy więc tym razem do sprawozdania Caritasu za 2010 rok (ostatni raport). Dotacja z Kancelarii Senatu – 1,9 mln, z MSWiA – 600 tys., z Agencji Rynku Rolnego – 1 mln, z PFRON – 2,2 mln. Czy fundacja Owsiaka dostaje tyle od państwa?

Przede wszystkim na jakiej podstawie organizacja kościelna otrzymuje dotację z budżetu? Caritas powinien być prowadzony jedynie ze środków kościelnych a nie naszych podatków!

Odnośnie ataków na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy znowu posłużę się cytatem, który oddaje moje zdanie:

Nie mam pojęcia, skąd ta wściekłość po prawej stronie i dlaczego w tym roku wybuchła z taką siłą. W głowie mi się nie mieści, że katolicki publicysta używa terminu „charytatywny terroryzm”. I że jego środowisku tak przeszkadza zabawny facet w czerwonych okularach, który mobilizuje kilkadziesiąt tysięcy wolontariuszy w zbożnym celu. Co właściwie wam przeszkadza? Że nie wasze?

Reklamy

2 thoughts on “Prawica a Owsiak

  1. szkoda gadac niech tusk policzy ile helikopterem lata i ile za to placimy w podatkach heheh nic sie nami nie przejmuja przynajmniej owsiak cos robi i pomaga bo pis i po i reszta tylko kaske wyciagaja a nam trzeba umierac

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s