PiS a prawo

Dzisiaj już widać jak to dumna partia mająca w nazwie „Prawo i Sprawiedliwość” w żywe oczy kpi sobie z prawa i ludzi. Dwaj prominentni działacze tejże partii pan Kurski oraz Ziobro, notabene były minister sprawiedliwości, pokazali swoją interpretację prawa.

Wielu pamięta słynny rajd posła Kurskiego za konwojem. Po tej akcji już wiemy, że i Ty możesz jeździć za konwojem. Od odpowiedzialności karnej członka Sejmu uratował nie kto inny jak Jarosław Kaczyński (o czym można poczytać tutaj). Pan Jacek tak tłumaczył się z wykroczenia:

No bo dobrze się jechało.

Zasłaniając się przy tym immunitetem poselskim. Pojedynczy wybryk członka partii „szczycącej” się staniem na straży sprawiedliwości społecznej można by uznać za potknięcie. Jednak, gdy europoseł Ziobro powtarza podobny wybryk tłumacząc się przy tym równie pokrętnie:

Samochód był pożyczony od znajomych z Belgii, gdzie urzędy wydają tylko jedną tablicę. Przy wyrabianiu drugiej w warsztacie zrobiono błąd i nikt tego nie zauważył. Wtedy policja poprosiła mnie o dowód tożsamości, pokazałem więc paszport dyplomatyczny, którym się posługuję w rozmowach służbowych.

Powstaje pytanie, czy osoby, które omijają prawo posiadają dalej moralne przyzwolenie reprezentowania pod takim sztandarem swoich racji? Czekam na Wasze odpowiedzi. Ja mogę tylko stwierdzić krótko nie.

Reklamy

2 thoughts on “PiS a prawo

  1. Jakos nie widza obaj panowie z „prawej partii” ze nie licuje z postawa Polaka – patrioty i prawego katolika oszukiwanie i cwaniaczkowanie. Na dodatek jeszcze na szwank wystawianie „dobrego imienia Polski” przez szkalowanie ojczyzny slowem i postepkiem, przez prase (ta niemiecka(!), przypominam prezesowi). Narazcie swoja ukochana (w sloganach napewno) ojczyzne,na smiesznosc i kpine zachodniej prasy. Nie przeszkadzaja te ekscesy prezesowi prawdziwych Polakow, gdyz jest zajety opracowywaniem coraz to nowych spotow z cialami drogich zmarlych. Obrzydliwe zachowanie. I szefa i jego kolesiow.

  2. Ryba psuje się od głowy oto słynne stwierdzenie głowy PiSu:”Gdybyśmy przyjęli założenia czysto moralne, to byśmy niczego nie mieli.”
    Nic dodać nic ująć oni nie tylko mają daleko do prawa i sprawiedliwości ale i do moralności

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s