Marcin Meller niekompetentnym ignorantem?

Właśnie przeczytałem artykuł Niesiołowski: Meller? Jest niekompetentny, jest ignorantem i we mnie zawrzało. Wypowiedź pana Niesiołowskiego:

PiS krytykowano słusznie, a PO spotyka się z krytyką niesłusznie”. – Taka jest różnica. Kaczyński całkowicie słusznie zasłużył na krytykę. PiS robił rzeczy skandaliczne.

uważam za, delikatnie mówiąc, hipokryzję. Wicemarszałek Sejmu stwierdza, że nikt nie ma prawa krytykować PO, gdyż ona nic złego nie zrobiła. To w takim razie ja zapytuję:

1. Gdzie jest podatek liniowy?

2. Gdzie likwidacja KRUS-u?

3. Gdzie obiecane jednomandatowe okręgi wyborcze?

4. Czemu osoba związana z aferą hazardową dalej ma kandydować do Sejmu?

5. Czemu minister Grabarczyk pomimo chaosu na kolei dostaje kwiaty zamiast zostać zdymisjonowanym?

Jeśli na powyższe pytania uzyskam pełną i satysfakcjonującą odpowiedź to wtedy się zastanowię, czy można zgodzić się ze słowami wicemarszałka dotyczących redaktora naczelnego „Playboya”:

Niech sobie pisze i robi, co chce. On w ogóle nic nie rozumie, jest niekompetentny, jest ignorantem. A poziom argumentacji w tym liście jest żałosny.

W przeciwnym wypadku polecałbym odrobinę pokory i samokrytyki ze strony pana Niesiołowskiego, by nie obrażał dużej rzeszy zawiedzionych wyborców.

Powtórzę za panem Mellerem, że moja cierpliwość zaczyna się kończyć!

Platforma Obywatelska ma teraz pełnię władzy i zasłanianie się PiS-em, czy Kaczyńskim jest nie na miejscu. Ma teraz czas i możliwość, by pokazać jak wywiązuje się z obietnic wyborczych.

Reklamy

3 thoughts on “Marcin Meller niekompetentnym ignorantem?

  1. Pingback: Kaczyński musi odejść! | Bediqus' Blog

  2. Niestety, nawet sympatyzujac z PO – trudno jest stawać w obronie Niesiołowskiego. I to nie tylko w kontekście tej jednej wypowiedzi.
    Czy naprawdę nikt tego nie widzi, że każda jego wypowiedź to strzał w stopę z rykoszetem w okolicy kolana?

  3. Szkoda Twojego wysiłku i pióra na polemikę z Niesiołowskim. Taki folklor polityczny jest wszędzie, w każdej partii i w każdym kraju (chociaż nie koniecznie na jednym z najwyższych stanowisk w państwie). Tacy ludzie, tak głupi, że nie zdają sobie sprawy z własnej śmieszności, są prawdziwym skarbem dla dziennikarzy, którzy z rozkoszą ich podpuszczają i stąd możemy co i rusz bawić się ich przemyśleniami w mediach, ale poważnie z nimi polemizować, to strata czasu, bo i tak nic nie zrozumieją. A, co do radosnego przekonania Niesiołowskiego, że profesorski tytuł z wiedzy o muszkach gwarantuje, iż on (w przeciwieństwie do Mellera) wszystko rozumie i jest komprtentny w polityce, to aż się prosi przytoczyć trzeźwe słowa wypowiedziane przez panią Merkel w obronie min. zu Guttenberga (po tym jak zarzucono mu plagiat doktoratu): „Wybrałam go nie na stanowisko asystenta na uczelni, ale ministra obrony. U nas, niestety, tytuł profesorski, nawet w najbardziej egzotycznej dziedzinie, ma z góry przesądzać o fachowości polityka. Przynajmniej w ich mniemaniu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s