Ściema, czyli nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło

Właśnie przeczytałem bardzo ciekawy tekst Kataryny pt. Ściema czyli JKR buduje alternatywę,w którym przedstawia wizję dalszych losów Joanny Kluzik-Rostkowskiej oraz innych posłów wyrzuconych z Prawa i Spawiedliwości. Autorka twierdzi mianowicie, że JKR będzie budowała alternatywę dla PiS, a następnie wymieni PSL w koalicji z Platformą Obywatelską. Taka wizja bardzo mi odpowiada, a to z kilku powodów.

Po pierwsze po odejściu PSL z koalicji PO nie będzie miało innej wymówki i zlikwiduje KRUS. Być może wprowadzi zawarty w swoim programie podatek liniowy z całkowitą likwidacją ulg.

Po drugie gdy PIS pozbędzie się umiarkowanego skrzydła zostanie mu tylko elektorat radiomaryjny. W dalszej perspektywie odejdą z tej partii inne osoby, które chcą istnieć w polityce. Spowoduje to, że aktualny PiS podzieli los LPR i Samoobrony.

Po trzecie gdy PiS przestanie mieszać, Platforma pozbawiona będzie listka figowego i albo rzeczywiście zabierze się do roboty, albo po kolejnych wyborach znajdzie się w opozycji. Ludzie, nauczeni postępowaniem i krętactwem PiS w kampanii prezydenckiej, nie pozwolą się dalej oszukiwać .

Po czwarte politycy, którzy chcą przejąć władzę w PiS tacy jak Ziobro spowodują marginalizację Jarosława Kaczyńskiego. W takiej sytuacji kraj może jedynie zyskać, gdyż gorzej być nie może.

Zatem pozostało trzymać kciuki, by wizja Kataryny się spełniła.

Reklamy

4 thoughts on “Ściema, czyli nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło

  1. Aktualnie PO jedzie na krechę, bo kredyt już dawno przejedli. Poczekamy, zobaczymy. Liczę na to, że albo PJN albo Palikot urwią im kilka punktów procentowych, tak by byli zmuszeni jak aktualnie z PSL-em wejść z kimś w koalicję. Jeśli będzie parcie na reformy ze strony koalicjanta (miejmy nadzieje) to PO wreszcie będzie musiało się coś zrobić.

  2. Ciągle słyszę o likwidacji KRUS i nic się nie dzieje, za to państwo ma ochotę łapę wyciągać po nasze oszczędności:/ Ostatnio słyszałam wypowiedź jednego pracownika z Ministerstwa Pracy, który wieścił, że w 2030 roku na emeryturę będziemy przechodzili w wieku 67 lat. Pytam tylko: kto do jasnej cholery zatrudni takiego dziadka, skoro już teraz są problemy z 45-50-latkami??? PO tylko gada, zasłania się PiSem, a przecież ma „swojego” prezydenta. Gdzież to są te ustawy, które PiS nie chciał przepuszczać???Jak duży kredyt zaufania mamy im jeszcze dać, żeby zaczęli coś konstruktywnego robić?? W zniknięcie PiS ze sceny politycznej nie wierzę, to byłby za piękny sen…choć, kto wie, podobno marzenia się spełniają;)

  3. W marginalizację Jarka nie wierzę. Dla przynajmniej 15% jest równy Chrystusowi. Tyle wystarczy aby w sejmie siedzieć. Los Samoobrony ? PIS II ( o ile powstanie)- wejdzie w koalicję z pisem mesjańskim. Szkoda że ludzie nie widzą że wciąż chodzi o ten sam pis a dwie frakcje proponują jedynie inny sposób obracania ideologicznym kałem. Po wyborach pewnie niejedno nas zdziwi.

    Pozdrówka;)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s