Prze-kornica = kucharnica = czarownica = WIEDŹMA :)

Pewnego popołudnia, gdy Popiołek siedział przed komputerem i grał w „męskie” gry, Kornikowa, czy też kucharnica, jak to baba buszowała po kuchni. Chciała przyrządzić odpowiednie danie dla swojego mięsożercy:). Wybór padł na kaszę z mięsem i z sosem. Kornik skromnie przyzna się że użył swoich magicznych sztuczek (stąd tytułowa czarownica), dodała szczyptę miłości,  i danie wyszło że aż palce lizać. Niestety przeliczyła możliwości swojego chłopa i ugotowała o jeden woreczek kaszy za dużo. Stwierdziła że nic się nie stało, że następnego dnia zrobi krupnik… ostry… z płatkami chili, tak jak Popiołek lubi.  Prze-kornica jednym ruchem: garnek, woda, kostka rosołowa, suszone jarzyny i już prawie zupa gotowa.
Czarownica miesza w kociołku ..
Próbuje… mało soli..
Doprawia!
Znów smakuje.. trochę trzeba dopieprzyć.
Znów smakuje..
Widzi jakieś dziwne przyprawy pływające! Kornik przygląda się bliżej.. przyprawy mają nóżki !!! Bleeee! Zaczęło się dochodzenie – na pierwszy rzut poszły jarzyny suszone! Nic z nich nie dało się wycisnąć, w końcu były suszone. Kostka rosołowa ściśnięta, zawinięta w sreberko więc swoje już odsiaduje. Być może ze świstakiem! Na trzecią turę przesłuchania poszła kasza. Od razu menda się przyznała. To ryż ją podpuścił, mówił – weź je, będzie niezła jazda, zabawimy się, maleńka.
Kornik nic więcej nie potrzebowała. Wyrok wydany – krupnik – spływaj! Kasza – zapuszkowana, a ryż za kare zostanie rozrzucony na rynku. Niech go gołębie wp…. 🙂 !

P.S.1 Korniku, ubieraj okulary do gotowania 🙂 !

P.S.2 Każda wiedźma ma w swojej szafce odpowiednie zapasy „robaczków” tak żeby uwieźć biednego chłopa.. :D. Ach, jakie to danie było pyszne :).

Reklamy

2 thoughts on “Prze-kornica = kucharnica = czarownica = WIEDŹMA :)

  1. Popiołku, w zupie pływało tylko i wyłącznie zapasowe białko, abyś miał siłę grać długo w gry;) Ostatnio czytałam, że w każdej paczkowanej żywności, dostajemy „gratis” jakiegoś robala – kilka jajeczek w kawie, kilka zasuszonych w orzeszkach…Hm…a może to były małe afrodyzjaki?;)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s