Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa

Ponieważ zgadzam się z tym co tam napisano postanowiłem powielić wpis z blogu pana Palikota zawiadomienie do prokuratury:

Poniżej zamieszczam treść zawiadomienia do prokuratury, w związku z bulwersującymi incydentami, które miały i mają miejsce w okolicy krzyża postawionego przed pałacem prezydenckim.

PROKURATURA REJONOWA

Warszawa Śródmieście-Północ w Warszawie

ZAWIADOMIENIE
o podejrzeniu możliwości popełnienia przestępstwa

• Na zasadzie art. 304 k.p.k. składam niniejszym zawiadomienie o podejrzeniu możliwości popełnienia przestępstwa z art. 256 k.k. oraz z art. 257 k.k. przy ul. Krakowskie Przedmieście 48 w Warszawie.

Mając na uwadze powyższe wnoszę o :

1. Wszczęcie postępowania w przedmiotowej sprawie wobec uzasadnionego podejrzenia popełnienia przestępstw z art. 256 k.k. oraz z art. 257 k.k.;
2. Poinformowanie mnie o wszczęciu dochodzenia w terminach oznaczonych przepisami k.p.k. oraz innych czynnościach prowadzonych w przedmiotowej sprawie;
3. Uwzględnienie następujących wniosków dowodowych:
– ulotka Apel Ruchu 10 kwietnia do harcerzy
– Artykuły prasowe;

„Damy się pozabijać, a nie odejdziemy od krzyża”,
„Pod Pałacem podpisują petycję, aby przenieść krzyż”

UZASADNIENIE

Postawienie krzyża przed pałacem prezydenckim po katastrofie smoleńskiej przez harcerzy miało charakter spontaniczny i żywiołowy. Nie myślano wówczas o wymaganych pozwoleniach, procedurach czy konsultacjach z właściwymi organami, które są niezbędne, aby wznieść jakąkolwiek budowlę zgodnie z prawem. Nie podlega zatem dyskusji, iż wzniesienie krzyża było działaniem bezprawnym. Nikt z urzędników wobec zaistniałych okoliczności i narodowej żałoby nie czynił kroków do podjęcia czynności zmierzających do usunięcia krzyża, czy też ukarania osób za to odpowiedzialnych. Wręcz przeciwnie! Minęły ponad trzy miesiące od katastrofy, a żałoba się skończyła. Zaproponowano rozwiązanie konsensualne, mianowicie przeniesienia krzyża w miejsce godne dla tego symbolu religijnego.

Wokół krzyża stworzono obłudną atmosferę bezprawnych działań, spisków rządu, obcych państw itd. Nie mogę jednak pozwolić na zachowania jakie mają miejsce przed pałacem prezydenckim. Obraźliwe słowa, gesty, zachowania osób „broniących krzyża” kierowane wobec osób oczekujących przeniesienia krzyża czy osób neutralnych są zatem niedopuszczalne. Mnóstwo ludzi zgłasza mi osobiście, bądź dzwoniąc do mojego biura poselskiego, karygodne sytuacje mające miejsce pod krzyżem. Notorycznie padają antysemickie wyzwiska typu: „Wy Żydzi”, „Do gazu z wami”, „Sprzedawcy” czy inne jak „Ruscy”, „Przyjaciele Ruskich i Niemców”, „Sprzedawcy Polski”, „Niepolacy”, „Zdrajcy” itd. Osoby wypowiadające takie słowa w miejscu publicznym podające się za „obrońców krzyża” budzą zgorszenie zarówno osób, pod których adresem słowa są wypowiadane jak i osób postronnych, często obcokrajowców, przypatrującym się tak agresywnym kłótniom. Wiele osób czuje się zagrożonych przechodząc w pobliżu pałacu, a zwłaszcza osoby zaangażowane w zbieranie podpisów pod petycją przeniesienia krzyża doświadczają tych niegodnych sytuacji.

Ponadto pod pałacem prezydenckim rozpowszechniane są różnego rodzaju materiały nawołujące do nienawiści wobec innych osób i szerzące fałszywe i oszczercze teorie spiskowe. Przykładem może być apel do harcerzy Edwarda Mizikowskiego podpisującego się w imieniu „Ruchu 10 kwietnia” (apel w załączniku). Stwierdza o domniemanych sprawcach śmierci Lecha Kaczyńskiego. Porównuje zaistniałą sytuację do sytuacji Żydów idących do komór gazowych. Takie postępowanie nie powinno mieć miejsca w demokratycznym państwie prawa. Nie pozwólmy, aby znieważanie tak wielu osób i powodowanie zgorszenia wyzwiskami było skutecznie tłumaczone obroną krzyża.

Przedstawiony powyżej stan faktyczny uzasadnia podejrzenie, iż wypełniają one znamiona czynów z art. 256 oraz art. 257 Kodeksu karnego.

Z powyższych względów wnoszę o zbadanie sprawy in rem, ustalenie okoliczności sprawy i spowodowanie by takie sytuacje nie miały tam miejsca.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s