PiS gra na Smoleńsk

Przeczytałem ostatnio wywiad z Izabellą Sariusz-Skąpską, córką Andrzeja Sariusza-Skąpskiego, byłego prezesa zarządu Federacji Rodzin Katyńskich. Kilka zdań trafiło do mnie. Przedstawię je bez komentarza, gdyż dokładnie oddają to co myślę:

(…) Smoleńsk zawłaszczyła jedna opcja polityczna. Zespół, jaki powołało Prawo i Sprawiedliwość, nie może być jedynym dysponentem pamięci o ofiarach. Zachwiana została równowaga. Nie możemy już w spokoju przeżywać żałoby i czekać na wyniki prokuratorskiego śledztwa.

(…) I nagle pojawia się zespół posłów jednej partii, który będzie sprawdzał, jak to śledztwo jest prowadzone, a w zasadzie przystępują do pracy z założeniem, że prokuratorzy źle wykonują swoją pracę. Przecież to nic innego, jak podważanie jednego z filarów działania demokracji.

Tam zginęło 96 osób. Nie tylko członków jednej partii.

Smoleńsk to nie Katyń. Rozumiem ból tych, których bliscy zginęli pod Smoleńskiem. (…) ale jeśli powstaje Stowarzyszenie Rodzin Katyń 2010, muszę zaprotestować.

Nie można zawłaszczać katyńskiej tragedii. To brak szacunku dla wieloletniego cierpienia rodzin, których bliscy zostali zamordowani w bestialski sposób przez NKWD.
 

Reklamy

One thought on “PiS gra na Smoleńsk

  1. Trudno się nie zgodzić…Odnoszę wrażenie, że opinii publicznej chce się wmówić, że w samolocie nie było nikogo innego, tylko sami politycy PiS-u…przykre…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s