Palikot za i przeciw

Posła Palikota z Platformy Obywatelskiej można lubić lub nie. Ja osobiście nie przepadam za formą wypowiadania się ww. pana. Jednakże treść jego wypowiedzi daje do myślenia. Dlatego też postanowiłem przekaz posła, z którym się zgadzam przesłać dalej (oryginalny wpis można znaleźć tu):

Oczekujemy upublicznienia:

1. Zapisu rozmowy pomiędzy Jarosławem i Lechem Kaczyńskimi odbytej z pokładu samolotu.
2. Przesłuchania urzędników kancelarii na okoliczność co robił prezydent w nocy z 9-ego na 10-ego kwietnia.
3. Zbadania powodów dla których spóźnił się o 25 minut, gdy tymczasem te minuty decydowały o wypadku.
4. Ustalenia kto odpowiada za taki, a nie inny skład delegacji?
5. Informacji o tym co znajdowało się we krwi zmarłego prezydenta – jakie substancje?
6. Kto domagał się i podjął decyzję o pochowaniu prezydenta na Wawelu w sytuacji kiedy nie można było wykluczyć jego odpowiedzialności za katastrofę?
7. Dlaczego Jarosław Kaczyński nie identyfikował ciała Marii Kaczyńskiej, a ograniczył się jedynie do identyfikacji Lecha?
8. W jakich warunkach została zawarta polisa ubezpieczeniowa na sumę 3 milionów złotych przez kancelarię prezydenta?

Dla osób chcących uzyskać odpowiedź na powyższe pytania zamieszczam link:

http://www.ruchpoparciapalikota.pl/

Aktualizacja: Zasadność powyższych pytań potwierdza ten oto artykuł Czy pilot musiał lądować?.

Reklamy

6 thoughts on “Palikot za i przeciw

 1. Warto wiedziec, ze Mr Palikot uczeszczal na spotkania Grupy Bilderberg – potajemnch meetingow bankowcow, przedsiebiorcow, chcacych wplywac na polityke i gpospodarke, czyli cos na ksztalt faszyzmu. Tak jak umowy okraglego stolu mialy miejsce w Magdalence, tak w Grupie Bilderberg podejmowano tematy globalne. Czy to przypadek, ze wszystkie kraje europejskie borykaja sie obecnie z zadluzeniem?????? W POLITYCE NIE MA PRZYPADKOW!!!

 2. Jak dla mnie, te pytania mają sens, ale wydaje mi się także, że nie należy robić z igieł wideł. Jakaś połowa tych pytań jest moim zdaniem stronnicza i kojarzy mi się z tym, jak druga strona tego zamieszania zadawała dziwne pytania stronie rosyjskiej, żeby tylko wytropić jakąś niespójność.

  • @Miaua: te pytania zawsze będą stronnicze, bo jesteśmy stroną poszkodowaną (każdy z nas z osobna). Jednakże takie wątpliwości również trzeba raz na zawsze wyjaśnić. Im więcej będzie niejasności tym gorzej dla wszystkich. Nawet jeśli odpowiedź by nas nie satysfakcjonowała.

  • Stronniczym był pochówek na Wawelu, sugestie zamachu, „krew na rękach Tuska”. – Palikot nie ukrywa iż jego ostatnie wysiłki są odpowiedzią na ten absurd.

 3. Witaj Bediqus

  Czy na pewno nie przepadasz za stylem Janusza Palikota ? Obawiam się że jest to zbyt duże zaokrąglenie. Powiedziałbym tak : Spora grupa ufnych Polaków nie zgadza się z medialnie zmanipulowanym na niekorzyść lubelskiego posła obrazem.

  Czy opowiada się dowcipy na cmentarzu ? Raczej nie. Czy winny jest autor dowcipu czy ten który biegnie na cmentarz go opowiadać ? Kilka razy stwierdziłem – mówiąc delikatnie – daleko posuniętą nierzetelność mediów w stosunku do Palikota.

  Oczywiście nie sugeruję „lubienia” ale zdroworozsądkowe rozstrzygnięcie : czy Palikot urządza cyrk tylko dla własnej widoczności czy ma również inne powody ? Pozbawianie kontekstu „wystąpień” J.P. jest zbrodnią przeciw podstawowym normom.

  Pozdrawiam:)
  Romskey

  • Witaj Romskey,
   Dla mnie Palikot to część podejścia PO, która nie może być powiedziana głośno. Robi to za nich właśnie on. Dzisiaj się dowiedziałem, że z wykształcenia jest filozofem i jego argumentacji ciężko coś zarzucić.
   Co do cyrku, który robi – to jest to jedynie medialne uzewnętrznienie – on pojął jak i reszta platformersów, że prasa to czwarta władza. Niestety ona u nas jest słaba – nie potrafi podjąć merytorycznej dyskusji. Myślę, że właśnie z tego powodu Palikot robi cyrk, gdyż inaczej nie można. Nasza demokracja raczkuje dopiero, no ale kto mając 21 lat miał poważne podejście do życia.
   I właśnie z tego powodu, że pytania są istotne chciałem dołączyć do dyskusji, a nie pyskówki. Polecam komentarz Piasta pod tym adresem
   http://kataryna.blox.pl/2010/07/Powrot-na-manowce.html

   Pozdrawiam,
   Bediqus

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s