Rikszą przez Silver Bazaar

Mafiozo znów przywitał ich promiennym uśmiechem i pomógł przejść przez ulicę, podprowadził do rikszy, wymienił kilka zdań ze swoim podwładnym i już Popiołek & Kornik siedzieli wewnątrz. Szybki instruktarz przez rowerzystę gdzie podróżnicy powinni trzymać nogi aby miał równowagę (na pewno nie mógł złapać równowagi gdyż pomimo iż indyjski klimat naprawdę wyszczupla to Popiołek dużo więcej waży od Kornika :P), zapytał „where are you frome?”,  na słowo Poland od razu odpowiedział „cień dobry” i pedałując ciężko wjechał na środek skrzyżowania nie przejmując się że wprost na nich nadjeżdża ciężarówka i autobus. Serce Kornika chyba na chwilę przestało bić albo biło tak szybko  (niczym śmigiełko) że nie dało się wyczuć tętna. To ze strachu oczywiście, bo Przekornik jest panikarą i oczami wyobraźni już widziała jak  riksza się przewraca i jak ciężarówka po nich przejeżdża.. stop. Kornik, wyłącz wyobraźnie i skup się na widokach:). Wszyscy trąbili na siebie i kto pierwszy się wciśnie ten wygrywa. Kornik się modliła się by to nie odbyło się jej kosztem. Kiedy zjechali z głównej drogi nastąpiła zmiana riksziarza, kolejny usiadł za kierownicą i wjechali w Silver Bazar. Jest to ulica na której turystka stwierdziła że Hindusi są rewelacyjnymi elektrykami, i mówi to ona, pani inżynier. Kable wiszą jak chcą, gdzie chcą i Nobla temu kto się w tym odnajdzie.
Jednak ten fragment starego Delhi urzekł Kornika, gdyż Silver Bazar zaprasza do siebie.. zapachem. Rewelacja, można by zamknąć oczy i oddać się magicznemu uwodzeniu tego miejsca. Dym pochodzący z kadzidełek oraz aromat przypraw i kuchni zapraszał do zatrzymania się i odwiedzenia straganu. Nie chciało się stamtąd odchodzić. Mimo iż ulice są brudne, to w ogóle nie było tego czuć. Nawet teraz, gdy Kornik zamknie oczy, czuje tą woń kadzidełek i oddaje się wspomnieniom i relaksowi. Ahhh 🙂

Ale wracając do naszego riksiarza.. dzielnie pedałował pod górę i szybko znaleźliśmy się przed największym meczetem w Indiach czyli Dżami Masdżid..

Reklamy

One thought on “Rikszą przez Silver Bazaar

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s