Punkt widzenia

Od 9 dni, tj od 11 maja Kornik przebywa na urlopie swojego życia. Wszystko za sprawą Pana Popiołka.
Insekt zwiedza sobie zabytki świata, smakuje pysznej kuchni, pływa w basenie
i opala się wśród palm przy ponad 40 stopniach Celsjusza. Pisanie o takich „wygodach” powiedzmy że jest lekko nie na miejscu podczas gdy w Polsce w tym czasie jest powódź. Niestety Kornik stwierdził że , inaczej się nie da.
Kiedy miesiąc temu wydarzyła się tragedia pod Smoleńskiem, Kornik od razu poinformowała Popiołka o tym.  Starała się relacjonować mu na bieżąco, gdyż on w tym czasie zwiedzał Jaipur. Popiołek zachowywał spokój, można było nawet odczuć,  że nie bardzo go to obchodzi, podczas gdy Kornik przejmowała się żałobą narodową i dobijało ją wszystko co mówili w tv i pisali w internecie. Kornik nie mógł pojąć że jej wybranek jest obojętny na taką tragedię. Teraz jednak pojął o co chodzi.
Insekt odpoczywa na wakacjach i gdyby nie smsy od rodziny to nie miałaby zielonego pojęcia co dzieje się w kraju. To nie jest Europa, że włączy się tv i obejrzy co nowego w świecie. Niestety. W hotelu ma do dyspozycji prawie 50 kanałów, ale oprócz tasiemców indyjskich, kretyńskich amerykańskich programów, jest chyba z 10 stacji informacyjnych, przy czym połowa w języku Hindi, którego Kornik nie zna. Tylko jeden raz, na BBC World, w poniedziałek rano poinformowano że w Polsce jest powódź i pokazali wypowiedź wojewody śląskiego. I tyle. Koniec. Dla Hindusów ważniejsze są zamachy bombowe w Indiach, wojna w Afganistanie, zamieszki w Bangkoku, nadchodzący cyklon Laila, gdyż to ich dotyczy. Poza tym NIC więcej nie usłyszymy. To jest inny świat.
Kornik ma bujną wyobraźnię, ale nie jest w stanie „zobaczyć” tego co dzieje się w Polsce.  Oprócz informacji  od rodziny  Kornik ma jeszcze kilkadziesiąt  min tego co przeczyta na sieci.  Może jedynie próbować przypomnieć sobie to co działo się 13 lat temu. To niestety za mało żeby móc  tym „żyć”.  To tak jakby w mroźną zimę wyobrazić sobie że spaceruje się w sandałach. Nie bardzo się to udaje.

Panie Popiołek, w tym tygodniu Kornik zrozumiał jaki był do tej pory niewyrozumiały.

P.S. Ale wcale nie obiecuje że się poprawi.  W końcu jest tylko babą. Zmienną babą :P.

Reklamy

13 thoughts on “Punkt widzenia

 1. Nie rozumie po co Kornik musi wiedzieć co się dzieje w Polsce – hello!! NA WAKACJACH PANI JEST!! PANI MA CHOPA KOŁO SIEBIE I SIĘ TYM CHOPEM NALEŻY ZAJĄĆ…i martwić czy wulkan znów nie beknie! 😛

 2. Mnie i nie odbiło, a zrobiłem to celowo. Zobacz jakie są „flame war-y” na onecie przez jakichś pajacy. Jak ktoś chce komentować to bez obrażania innych. Z tego powodu wybrałem taką platformę bloga.

 3. … i jeszcze jedno… co Wam/Tobie* odbiło z tą moderacją komentarzy??
  … a co z wolnością słowa… ja… ja protestuję!!!
  … a korzystając z możliwości wyrażenia swej opinii, to… chyba ta „cenzura” jest DROOOOOOOBNĄ przesadą…

  *niepotrzebne skreślić

 4. yyy… że tak powiem: „punkt widzenia zależy od punktu siedzenia”… i na tym skończę, bo to chyba geny…

 5. po pierwsze to Kornik wcale nie oczekuje że Popiołek będzie się zachwycał każdym napisanym słowem, ale żeby z samego rana wytykać błędy interpunkcyjne?? aż ciśnie się na myśl tekst z filmu „Lejdis” kiedy to szefowa mówiła do Korby „nikt oprócz Ciebie nie wie gdzie one powinny być”. tam były jeszcze niecenzuralne słowa ale nie będę pisać jakie:D.
  Popiołek – to nie przecinki są ważne, a sens wypowiedzi i na tym się skup :P:P:P

 6. A ja myślę, że najzwyczajniej w świecie Bediqus chce, by podrażnić Jego zacne, męskie ego, o! ;P

 7. … heh… Korniczku – ten typ tak ma… pewnie teraz chodzi dumny jak paw, że wyszło na Jego… pewnie cieszy się, że to dostrzegłaś i… tyle…

  … a etykietki: niewyrozumiały, obojętny* spływają po Nim jak po kaczce… ten człek zna swoją wartość, ma swoje zdanie, a jeśli chcesz Go przekonać do swoich racji – naszykuj sobie odpowiednią argumentację… i daj czas (jak sam wspomniał powyżej) do przeanalizowania treści…

  • Przekornik oczekuje, że Popiołek wpadnie w zachwyt od razu. On musi przemyśleć i wtedy się zachwyca. A nie ma nic lepszego niż podrażnienie Korniczka z rana 😀 To jak śmietana 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s