Polański pod sąd

Ech, a tak bardzo się starałem o tym nie pisać. Jednakże przeczytawszy taki oto artykuł coś we mnie pękło. Oto pan Krzysztof Kłopotowski stwierdza:

„Artysta jest po to, by pójść na drugą stronę, wrócić i opowiedzieć, jak tam było, jak to wzbogaciło jego ludzką naturę. (…) Ta sytuacja wydarzyła się 32 lata temu i to jest wstyd ścigać starca”.

Po przeczytaniu takiego tekstu aż krew się burzy. Wynika z niego jasno, że nie dość, że artyści są ponad prawem, to jeszcze nie powinno się ich ścigać gdy są starzy. A to że Polański dopuścił się pedofilii, a następnie  zbiegł przed wymiarem sprawiedliwości już zupełnie się nie liczy. Każdy tzw. „szary” człowiek poszedłby siedzieć za taki czyn na długie lata i nikt by za nim nie zapłakał (wyjąwszy rodzinę i przyjaciół).  To że to osoba znana nie powinno tu mieć znaczenia – prawo obowiązuje wszystkich.

Z tego też powodu reżyser powinien zostać osądzony.

Odnośnie drugiej uwagi p. Krzysztofa. Jeśli wiek ma grać rolę w sądzeniu ludzi, to poczyńmy małą grę logiczną i pójdźmy dalej tym tokiem rozumowania.

Załóżmy, że (zgodnie ze słowami krytyka) osób starszych nie należy stawiać przed sądami – ze względu na ich wiek. Oznacza to de facto, że są one ponad prawem. Kontynuując powyższe rozumowanie nie posiadają one żadnych prawzgodnie z zasadą „cessante ratione legis cessat ipsa lex(gdy znika przyczyna prawa, samo prawo przestaje istnieć). Nie powinni mieć zatem żadnych praw wyborczych. Ciekawe, co by pan Kłopotowski powiedział na takie dictum.

dodajdo.com

Reklamy

One thought on “Polański pod sąd

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s