Prezydent oburzony, czyli nic nowego

Jak to życie lubi zaskakiwać. Wczoraj odniosłem się do komentarzy Kościoła w sprawie orzeczenia Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, a tu dzisiaj znajduję na onet.pl poniższą wypowiedź prezydenta Lecha Kaczyńskiego:

„- Nikt nie będzie w Polsce przyjmował do wiadomości, że w szkołach nie wolno wieszać krzyży, nie ma na co liczyć. Być może gdzie indziej tak, ale w Polsce nie – zaznaczył prezydent.”

To mówi prawnik z wykształcenia i osoba przysięgająca wierność Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej. Pozostawię bez komentarza, gdyż jest on zbędny.

Aktualizacja: Właśnie trafiłem na ciekawy wpis, który uzupełnia powyższą wypowiedź. Przytoczę tu fragment, z którym się zgadzam:

(…)w Konstytucji pisze, że ‚Władze publiczne w Rzeczypospolitej Polskiej zachowują bezstronność w sprawach przekonań religijnych i światopoglądowych oraz filozoficznych, zapewniając swobodę ich wyrażania w życiu publicznym’, mówił, że nie wyobraża sobie szkoły bez krzyży. Gdyby powiedział to jako Lech Kaczyński, to proszę bardzo – może tak sobie mówić. Ale jako prezydent RP, a w tej roli przecież wystąpił dzisiaj, to ma obowiązek zachować bezstronność.

A tutaj kolejny przyczynek do tej samej sytuacji.

W tym miejscu należy się krótki komentarz. Gdyby ktokolwiek uważał, że dziwnym jest cytowanie innych blogów zamiast pisanie własnego komentarza, to już wyjaśniam. Nie robię tego po to, by uniknąć przedstawienia własnych poglądów. Jedynie dlatego, że z tymi poglądami się zgadzam i przez szacunek do autora przeczytanych słów odsyłam do oryginalnej wypowiedzi. Tak by czytelnik  mógł przeczytać kontekst cytatu i sam ocenić. Każdy kto pisze, ma prawo by jego słowa przeczytano wraz z kontekstem.

 

dodajdo.com

Reklamy

15 thoughts on “Prezydent oburzony, czyli nic nowego

  1. Pingback: Pan prezydent się myli « Bediqus' Blog

  2. Dla mnie prezydent jest reprezentantem narodu, czy mi się to podoba czy nie i powinien się wypowiadać reprezentując cały naród, a nie tylko część. Jak mówi stare przysłowie „jak nie potrafisz, nie pchaj się na afisz”.

  3. Co do polityków to szanuję i zgadzam się z opinią Władysława Bartoszewskiego, który powiedział, że prezydent może mu się nie podobać, ale należy się mu szacunek, bo jest prezydentem. To tak ad 2. Poza tym prezydent powinien stanąć na wysokości zadania…wyniki widać we wpisie…

  4. Moim skromnym zdaniem Polsce urząd prezydenta jest niepotrzebny, powinniśmy mieć tylko Prezesa Rady Ministrów (albo w drugą stronę: Prezydent jest Pierwszym Ministrem jak w Usiech), to raz. Dwa: ilu znasz polityków, którzy dotrzymali słowa? Trzy, ElKacz i JarKacz pisali chyba prace doktorskie o wyższości ustroju leninowskiego nad innymi, więc można traktować ich poglądy jako śmiech na sali.

  5. Marcinie to tak na początek…to źle czy dobrze? 🙂
    A poza tym to nie ma nic wspólnego z liberalizmem, tylko przestrzeganiem tego co się obiecało. Osoba z wykształcenia znająca i rozumiejąca prawo wypowiada się w ten sposób? To albo się na tym nie zna – trzeba wycofać tytuł naukowy :), albo ma to w danej części ciała (niekoniecznie jest to serce).

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s