Blogi muszą się zmienić…

Właśnie przeczytałem ciekawy tekst Blogi muszą się zmienić. Z paroma tezami muszę się zgodzić. Blogowanie przegrywa z mikroblogami, gdyż ludzie wolą pisać krótko przedstawiając to, co mają aktualnie na myśli. Blogi muszą się zmienić – to prawda. Jest jednak też druga strona medalu, mianowicie mikroblogi również. Pozytywną rzeczą jest, że można na nich pisać używając jabbera jak przykładowo na blip.pl, ale ograniczają one pełną swobodę wypowiedzi. Dlatego nie mogę się zgodzić z tezą autora, że na blogi przegrywają z mikroblogami z powodu poczucia osamotnienia. Powodem raczej jest to, że nie wszystkie dostosowane są do aktualnych trendów, mają skomplikowane interfejsy itd.

Z moich obserwacji wynika, że blogi i mikroblogi będą się uzupełniały. Przy czym jednak blogi ulegną specjalizacji co ma już aktualnie miejsce.  Jednak z drugiej strony należy też zauważyć, że mikroblogi nie zawsze są najlepszą formą komunikacji jak pisze autor:

” Do czasu gdy pojawił się twitter, który to zmienił. Wg mnie największą wartością, którą wniósł twitter do blogowania to ludzie, którzy inspirują do aktywności.

Mogę szybko coś napisać bez silenia się na wstęp, rozwinięcie i zakończenie – i od razu dostaje głaska. Ktoś mi coś odpowie. Z kimś się pokłócę. Jestem wśród ludzi.”

Najlepiej odzwierciedla to aktualne szaleństwo i niechęć do śledzika na Naszej Klasie, gdzie masowo wyrażana jest dezaprobata dla takiej formy komunikacji.

dodajdo.com

Reklamy

One thought on “Blogi muszą się zmienić…

  1. Też myślę, że mikroblogi nie wygryzą blogów zupełnie. Pewnie znikną blogi służące do opisu dnia codziennego, ale specjalistyczne i tematyczne powinny się mieć dobrze. Przecież nie wszystko można skwitować czy wyrazić jednym zdaniem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s